Jakie miejsca warto odwiedzić, zatrzymując się w Apartamentach Sienkiewicza?

Giewont symbol Tatr

Polskie Tatry to jedne z najpiękniejszych gór na świece. Usytuowane u ich podnóża Apartamenty Sienkiewicza stanowi zatem idealne miejsce na wymarzony wypoczynek, zachwycając zarówno swym niezwykle interesującym położeniem, luksusami, na jakie możemy liczyć wewnątrz kompleksu, a także niedaleką odległością większości najbardziej interesujących atrakcji turystycznych okolicy.

Śpiący Rycerz Giewontu

Około 5 kilometrów od naszej malowniczo położonej rezydencji znajduje się niewątpliwa wizytówka Zakopanego ? Giewont. Szczyt ten mierzy 1894 metry wysokości, a cały masyw składa się z trzech części: Małego Giewontu, Wielkiego Giewontu oraz Długiego Giewontu, które tworzą razem kształt śpiącego rycerza. Góra położona jest na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego i każdego roku wspina się na nią wielu śmiałków. Szczyt ten potrafi być jednak niebezpieczny, dlatego też zanim zdecydujemy się na tę górską wędrówkę, upewnijmy się, że sprzyja nam pogoda.

Giewont

Dolina Roztoki

Warto pamiętać, że Tatry to nie tylko wspaniałe górskie szlaki, ale i zapierające dech w piersiach doliny. Do jednej z nich należy bez wątpienia Roztoka, której długość szacuje się na około 4,5 kilometra. Dolina ta rozciąga się pomiędzy dwoma najpiękniejszymi wodospadami w kraju ? Wodogrzmotami Mickiewicza, które podziwiać można u wejścia do doliny oraz Siklawą, usytuowaną na samym jej końcu. Roztoka znajduje się niecałe 30 kilometrów od Apartamentów Sienkiewicza, najlepiej zatem udać się do niej samochodem i na czas wędrówki pozostawić go na parkingu. Na miejscu naszym oczom ukażą się przepiękne górskie krajobrazy, a tak cudowne obcowanie z naturą wpłynie pozytywnie na odprężenie i ukojenie myśli. Na fizyczny odpoczynek można z kolei pozwolić sobie w schronisku, znajdującym się w pobliżu wodospadu Wodogrzmoty Mickiewicza.

Dolina Roztoki

Wielka Krokiew

Wielbiciele skoków narciarskich nie pogardzą z całą pewnością odwiedzinami na słynnej Wielkiej Krokwi, będącej najbardziej rozpoznawalnym obiektem sportowym w Polsce. Jest to skocznia położona naturalnie na stoku górskim i osłonięta lasami. Od ponad dwudziestu lat odbywają się tam zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, a rekordzistą skoczni i sportowcem, który zdobył na niej wiele znaczących nagród jest sam Adam Małysz. Aby dojechać do niej z apartamentów Sienkiewicza, pokonać należy trasę około 5 kilometrów.

skocznia narciarska w Zakopanem

Galeria Władysława Hasiora

Filię słynnego Muzeum Tatrzańskiego stanowi autorska Galeria Władysława Hasiora, znajdująca się niedaleko ścisłego centrum Zakopanego, w odległości niecałych 4 kilometrów od kompleksu naszej rezydencji. Jej budynek był dawniej mieszkaniem i pracownią tego nietuzinkowego twórcy. Dziś obejrzeć możemy tam jedne z jego najciekawszych dzieł, a specyficzny klimat wnętrza i samych prac artysty sprawia, że przenosimy się do zupełnie niezwykłego, oryginalnego, przerażającego, ale także intrygującego świata. Galeria odzwierciedla rzeźby, obrazy oraz scenografie w iście surrealistycznym i abstrakcyjnym stylu, nawiązującym jednak również do twórczości ludowej i tradycyjnego rzemiosła.