Letnie atrakcje dla aktywnych seniorów w Zakopanem!

Zakopane – stolica turystyki i sportów zimowych.  Jest idealnym miejscem do wypoczynku dla aktywnych turystów ale także dla osób w starszym wieku.  Pomimo iż, Zakopane kojarzy się z miastem dla młodych ludzi jest także idealnym miejscem na wakacje dla seniorów. Przygotowaliśmy kilka atrakcji, które są przeznaczone dla tych nieco starszych osób ale aktywnych fizycznie. Zapraszamy się do zapoznania się z naszymi propozycjami.

 

Wycieczka do Kuźnic – jest to bardzo interesująca dzielnica Zakopanego. Znajduje się tam: stacja kolejki na Kasprowy Wierch. Jest tam początek wielu ciekawych szlaków turystycznych, a także Zespół Dworsko-Parkowy im. Hrabiego Władysława Zamoyskiego z siedzibą Tatrzańskiego Parku Narodowego. Najwygodniejszy dojazd do Kuźnic to przyjazd mikrobusem z dworca PKS lub z  innych przystanków w Zakopanem. Najlepiej wycieczkę zacząć w  Zespole Dworsko-Parkowym im. Hrabiego Zamoyskiego  w  którym są dwie galerie. Gdy już zakończymy zwiedzanie, wychodząc z parku można ujrzeć  symboliczny grób nieznanego sługi. Jest to jeden  z najstarszych zabytków w Zakopanem (krzyż i krata odlane są z żelaza wytopionego w kuźnickich hutach pierwszej połowie XIX wieku). Jak pójdziemy trochę dalej,  po lewej stronie znajduje się pomnik Władysława Hasiora Prometeusz rozstrzelany.

Wjazd koleją na Kasprowy Wierch – Kasprowy Wierch: szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1.897 m.n.p.m.Z jego szczytów można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Tatry, jak i na całe Podhale. Na szczycie Kasprowego Wierch jest obserwatorium meteorologiczne, które zostało wybudowane w 1938 roku. Wjazd na Kasprowy Wierchu trwa około 20 minut. Odbywa się ono w dwóch etapach: z przesiadką na Myślenickich Turniach (1.325m.n.p.m).

Bachledzki Wierch – Antałówka – Jest to niewielkie wzniesienie niedaleko centrum Zakopanego, z którego roztacza się piękny widok na Tatry i Zakopane. Dla osób lubiących piesze wycieczki proponujemy spacer z który ma swój początek w samym centrum Zakopanego: Krupówki – ul. Kościuszki – nad dworcem PKP trzeba wejść w ul. Smrekową i iść nią do samego końca. Tam już droga się kończy a zaczyna się  ścieżka, którą trzeba iść przez łąki, a po ok. 800 m przez  lasek. Po wyjściu z lasku, można podziwiać przepiękny widokiem na Tatry.

Spływ Przełomem Dunajca – Niezapomniana atrakcja, która jest obowiązkowym punktem wizyty w Zakopanem! Spływ organizowany jest od kwietnia do października. Codziennie z Zakopanego, organizowane są wycieczki na Spływ Przełomem Dunajca.